اینجا هستید: خانه » حسابداری ابری ابرآیرون

حسابداری ابری ابرآیرون

مدیریت یکپارچه کسب‌و‌کار

چند ارزی  |  چند زبانه  |  تاریخ خورشیدی و میلادی

حسابداری ابری ابرآیرون، با ویژگیهای منعطف و کارا به شما کمک می‌کند، کسب و کار خود را براحتی و در کمترین زمان از هر جایی مدیریت کنید.

حسابداری آنلاین رایگان بدون محدودیت زمان

داشبورد حسابداری آنلاین ابرآبرون

حسابداری ابری ابرآیرون

داشبورد آماری و تسک منیجر ابرآیرون

چند ارزی  |  چند زبانه  |  تاریخ خورشیدی و میلادی

حسابداری ابری ابرآیرون، با ویژگیهای منعطف و کارا به شما کمک می‌کند،کسب و کار خود را براحتیو در کمترین زمان از هر جایی مدیریت کنید.

داشبوردهای اطلاعات آماری 

هر کاربر میتواند بر  اساس نیاز و دسترسی خود به ابرآیرون داشبورد خود را چیدمان کند داشبوردهای ابرآیرون شامل ویجت‌های کاربردی و میانبرهای نرم افزار باشند.

 امکان افزودن ابزارهای (ویجت) متنوعی شامل اطلاعات آماری، یادآورها، دسترسی سریع به اطلاعات مالی و میانبرهای مربوط به صفحات مختلف نرم افزار برای کاربران فرآهم شده، هر کاربر میتواند بر اساس سلیقه، نیاز و کاربرد سیستم ویجت‌ها و میانبرها را انتخاب و چیدمان نماید. در نتیجه هر کاربر در کوتاه ترین زمان به اطلاعاتو فرمهای مورد نیازش درسترسی خواهد داشت و باعث صرفه جویی در زمان و انرژی کاربر و منابع سازمان خواهد شد. در نتیجه بهره گیری بیشتری از ابرآیرون در مسیر رشد کسب و کار بوجود خواهد آمد.

از سوی دیگر این امکان باعث می‌شود اطلاعات دست وپاگیر برای برخی از کاربران پنهان بوده و موجب سردرگمی کاربر نخواهد شد.

داشبورد اطلاعات آماری

حسابداری دیجی کالا

ابرآیرون به شما کمک می‌کند کانال‌های فروش مختلف خود را از طریق یک نرم افزار حسابداری انلاین مدیریت کنید.

ابرآیرون، با اتصال نرم افزار حسابداری به فروشگاه آنلاین دیجی کالا و دیگر پلتفرمهای فروش آنلاین بصورت همزمان همه کانالهای فروش کسب و کار،  شامل آنلاین، حضوری، شبکه های اجتماعی را یکپارچه میکند. به این ترتیب کاربران ابرآیرون میتوانند از یک انبار کالا با دقت و بدون اتلاف وقت و منابع دائماً بصورت اتوماتیک و لحظه ای موجودی کالا ، قیمت فروش و سفارشات خود را مدیریت نمایند

حسابداری ووکامرس

همگام سازی موجودی کالا

حسابداری ووکامرس

ثبت دقیق ریز سفارشات

حسابداری ووکامرس

بروزرسانی لحظه ای قیمتها

حسابداری ووکامرس

سود و زیان فروش در دیجی کالا

قیمت گذاری پیشرفته کالا و تاثیر اتوماتیک نوسانات ارز بر روی قیمتها 

برای هر کالا بی نهایت قیمت فروش بر اساس شرایط مختلف تعیین نمایید. با تغییر قیمت ارز، قیمت فروش کالا بصورت اتوماتیک بروزرسانی میشود.

سیستم قیمت‌گذاری پیشرفته ابرآیرون یکی از امکانات منحصر بفرد سیستم خرید و فروش ابری ابرآیرون است، که با امکاناتی از قبیل فرمول نویسی برای قیمت فروش کالا، تغییر اتوماتیک قیمتها بر اساس تغییر بهای ارز، تغییر قیمت به وسیله فایل اکسل، تغییر قیمتها در صفحه تغییر قیمت گروهی کالا در نرم افزار و تغییر قیمت تامین کنندگان از طریق فایل اکسل به شما کمک میکند تا در رقابت برای بهترین قیمت فروش در صدر رقابت باقی بمانید. ضمناً با تغییر قیمت در نرم افزار در صورتی که به فروشگاه اینترنتی متصل هستید قیمت‌های فروشگاه شما همگام سازی می شود.

یکپارچه ساز ابرآیرون

 حسابدرای آنلاین ووکامرس

 انبارداری یکپارچه ووکامرس با حسابداری، ثبت اتوماتیک فاکتور های خرید و فروش در ووکامرس و در حسابداری آنلاین، ثبت مشتریان در حسابداری، آپدیت قیمتها در ووکامرس و …

حسابداری ابری و تحت وب ابرآیرون از طریق وب سرویس بسادگی و بدون دانش برنامه نویسی وبدون نیاز به نصب پلاگین حسابداری از طریق وب سرویس و وب هوک به وبسایت وردپرس شما متصل می‌شود و فروشگاه ووکامرس شما را با حسابداری ابرآیرون یکپارچه می‌کند. پس از اتصال سفارشات ووکامرس در ابرآیرون بصورت فاکتور فروش ثبت می شود، همیشه موجودی انبار در حسابداری و در ووکامرس یکسان خواهد بود، تمامی دریافتی ها از ووکامرس در سیستم دریافت و پرداخت بصورت اتوماتیک ثبت می شوند، پس از ثبت خرید و یا انتقال بین انبار در سیستم حسابداری ابری موجودی کالا در ووکامرس افزایش می یابد. شما میتوانید تنظیم کنید که سفارشات در چه وضعیتهایی و در چه زمانی در زیر سیستم خرید و فروش درج گردند، شماره سفارش و کد رهگیری مرسوله را بصورت اتوماتیک در نرم افزار حسابداری ثبت نمایید.
یکی از مشکلات فروشگاههای اینترنتی مدیر یت کالا هایی است که دارای ویژگیهای متفاوتی مانند سایز، رنگ، ابعاد و غیره هستند .
کاربران ابرآیرون بسادگی کالای متغیر ووکامرس را در فرآیند ارتباط حسابداری با ووکامرس مدیریت می نمایند.

سیستم مدیریت وظایف و فرآیندها

وظایف کارکنانتان را ثبت و از طریق آن پیگیری و کنترل  نمایید، سیستم مدیریت وظایف ابرآیرون با ویژگی یکپارچگی با سیستم مالی امکانات ویژه ای را برای شما به ارمغان می‌آورد.

سیستم مدیریت وظایف طراحی شده تا بصورت یکپارچه با سیستم حسابداری آنلاین شما را در مدیریت بهتر سازمانتان یاری کند. امکان تعریف و مدیریت فراینها در میز وظایف های مختلف، امکان تعریف و پیگیری بینهایت پروژه و برای هر پروژه بینهایت وظیفه تعریف نمایید و هر وظیفه را به چند نفر اختصاص دهید و برای انجام آنها تاریخ و مهلت قرار دهید و در ادامه هر کاربری که وظیفه ای را به او سپرده اید در تقویم داشبورد خود وظایفش را مشاهده نماید.
با تعریف و مدیریت وضعیت ها و برچسب های سفارشی از اطلاعات خود گزارشات متنوعی را دریافت کنید.

داشبورد مدیریت وظایف

نرم افزار حسابداری چند زبانه – فارسی، انگلیسی، عربی، کردی و …

 هر کاربر میتواند زبان استفاده خود را براحتی انتخاب کند این در حالیست که دیگر کاربران شما در یک سیستم واحد به زبان ویژه خودش از سیستم استفاده می کند.

نرم افزار ابری مدیریت کسب و کار ابرآیرون امکان استفاده در شرکتها و مجموعه های چند ملیتی را فرآهم آورده است .
هر کاربر در یک سیستم واحد از ابرآیرون میتواند زبان خود را مشخص نماید این در حالیست که دیگر کاربران با زبانهای متفاوت در حال استفاده هستند. در حال حاظر زبانهای فارسی ، انگلیسی، عربی و کردی(کردستان عراق) در ابرآیرون موجود است. بزودی زبانهای ترکی، آلمانی و غیره نیز اضافه خواهد شد. در صورت نیاز شما نیز میتوانید برای ترجمه با ما همکاری کنید و زبان مطلوب خود را تحویل بگیرید.
شما به عنوان مدیر سیستم میتوانید کلمات معادل هر زبان را انتخاب و جایگذاری نمایید، و کاربران شما امکان استفاده در آن زبان را خواهند داشت علاوه بر زبان ابرآیرون واحد پولی و استاندارد تاریخ را نیز قابل تنظیم کرده است.

یکپارچه ساز ابرآیرون

حسابداری تولید

اگر تولید کننده کالا هستید، فرمول تولید کالا را تعریف نمایید در نتیجه، در هر مرحله از تولید بصورت اتوماتیک کالای مصرفی و هزینه های تولید محاسبه و بهای تمام شده کالا مشخص می شود.

سیستم مدیریت تولید آنلاین ابرآیرون یکپارچه با حسابداری آنلاین امکان تبدیل مواد اولیه با بهای تمام شده مشخص به همراه هزینه های سربار تولید به کالای نهایی با بهای تمام شده دقیق را فرآهم آورده است.

شما میتوانید کالا های نهایی خود را در چند مرحله تولید بصورت متوالی ایجاد و در انبار محصولات نهایی ذخیره نمایید. ضمناً امکان کنترل مراحل تولید در سیستم مدیریت وظایف ابرآیرون در اختیار شما میباشد تا از فراموشی یا سهل انگاری کاربران جلوگیری نمایید.
هر برگه تولید میتواند در وضعیت مشخصی قرار گرفته تا امکان بررسی فرآیند تولید برای شما امکانپذیر و ساده شود.

مدیریت تولید

به مشتریان خود حساب کاربری بدهید!

 مشتریان شما می توانند: ثبت پیش‌فاکتور کنند، وضعیت حساب و سابقه خرید و فروش خود را بررسی کنند، بستانکاری یا بدهکاری خود را ببینند و اقدام به پرداخت نمایند.

کاربران شما میتوانند با ورود به پنل کاربری خود بر اساس   دسترسی‌هایی که شما در نرم افزار حسابداری ابری خود تعیین کرده اید اطلاعات خود را مشاهده و یا ثبت نمایند.
مشتریان شما میتوانند موجود‌ی کالا ها را ببینند، برای خودشان پیش‌فاکتور ثبت کنند، به گردش حساب طرف حساب دسترسی داشته باشند و فقط حساب خودشان را ببینند، از طریق درگاه پرداخت اینترنتی درون حسابداری بدهی خود را پرداخت نمایند.

یکپارچه ساز ابرآیرون

ابرآیرون متصل است به:

حسابداری ووکامرس

فروشگاه اینترنتی ووکامرس

اتصال به فروشگاه اینترنتی پرتال

سایت ساز و فروشگاه اینترنتی پرتال

gmail

سرویس ایمیل گوگل (جی میل)

drop box logo

فضای نگهداری فایل Dropbox

پرداخت یار زیبال

پرداخت یار زیبال zibal.ir

سیستم پیامک اتوماتیک

نرم افزار مدیریت کسب و کار ابرآیرون در قسمتهای مختلف سیستم امکان اطلاع رسانی به کاربران رو ایجاد کرده ارسال پیامکها بصورت فوری و در لحظه انجام می شوند.

بیشتر بدانید

پیامکهای مورد نظر خود را ازقبل بصورت قالب پیامک تایید شده تنظیم میکنید و در رویدادهای سیستمی مختلف بصورت اتوماتیک ارسال می شوند، این امکان به ایجاد رضایتمندی کاربران و مشتریان کسب و کار کمک می کند. برای استفاده از این امکان باید زیر سیستم ارتباط با مشتریان فعال باشد.

یادآوری رویدادها در تقویم

یکی از ویجت‌های پر کاربرد داشبوردهای ابرآیرون تقویم کاری است که اطلاعاتی از قبیل تاریخ چک‌های دریافتی و پراختی، سررسید مهلت تسویه فاکتورهای خرید یا فروش و …. را نمایش می‌دهد

بیشتر بدانید

شما میتوانید تقویم کاری را روی داشبورد خود فعال یا غیر فعال نمایید و بر اساس نیاز خود مشخص نمایید که چه پارامترهایی را به شما یادآوری نماید. عناوینی که میتوانید بر روی تقویم کاربردی که بر روی داشبورد حسابداری آنلاین شما نمایش داده می شود مرور کنید شامل : مهلت تسویه فاکتور فروش و خرید، سررسید چکهای دریافتی و پرداختی، رویدادهایی که در پروفایل کاربران ست کرده اید مانند قرار ملاقات و غیره و وظایفی که توسط خودتان یا دیگر کاربران برای شما در قسمت مدیریت وظایف برای شما در نظر گرفته شده.

فایل ضمیمه فرم ها و اطلاعات

مستندات کاغذی و یا فایلهای دیجیتال مرتبط با اطلاعات فرمهای تکمیل شده در ابرآیرون را به فرمها متصل  (attachment) نمایید و در صورت لزوم به آنها دسترسی داشته باشید

بیشتر بدانید

امکان متصل کردن فایل ها و مستنداتی مانند قراردادها، چکها، تصاویر کالا ها، گواهینامه ها، کارت ویزیت و غیره را در ابرآیرون برای شما فرآهم آورده ایم تا رفع همه جانبه نیازهای شما را به شما هدیه دهیم.

مشاهده و کنترل موجودی کالا های در راه

کاربران ابرآیرون میتوانند کالا هایی را که خریداری کرده و یا سفارش داده اند اما هنوز در انبار وارد نشده اند را مشاهده و کنترل نمایند و در صورت لزوم برای فروش آینده اقدام نمایند.

بیشتر بدانید

شما میتوانید پس از ثبت کالا های خریداری شده در سیستم بگو نه ای که مشخص باشد کالای مربوطه هنوز به انبارهای سازمان شما نرسیده است . موجودی کالا را در بخش کالای در راه مشاهده نمایید و در صورت لزوم کالا های مربوطه را پیش فروش کنید و یا کارمندان فروش را برای فروش آینده و اطلاع رسانی به مشتریان راهنمایی کنید.

فاکتور ها را آنلاین ارسال نمایید

فاکتور های فروش صادر شده را از طریق سیستم ارتباط با مشتریان بصورت اتوماتیک پیامک کنید و یا از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

بیشتر بدانید

امکان اشتراک گذاری لینک فاکتور فروش در زیر سیستم خرید و فروش حسابداری تحت‌وب ابرآیرون از طریق شبکه های اجتماعی فراهم شده و در کنار این امکان شما میتوانید از طریق سیستم ارتباط با مشتریان نیز قالب پیامکی بسازید که پس از ثبت فاکتور فروش اطلاعات و لینک فاکتور را بصورت اتوماتیک برای طرف حساب مربوطه ارسال شود.

پرداخت آنلاین فاکتور توسط مشتریان

در گاه پرداخت اینترنتی اختصاصی خود را در حسابرداری آنلاین فعال نمایید و به کاربران خود امکان ورود به پنل کاربری ارئه دهید، کاربران شما بدهی خود را براحتی پرداخت می نماید.

بیشتر بدانید

کاربران شما با مراجعه به پروفایل شخصی خود که شما با دسترسی محدود در اختیارشان قرار داده اید میتوانند فاکتورهای تسویه نشده خود را مشاهده کرده و از طریق درگاه پرداخت آنلاین اختصاصی شما بدهی خود را پرداخت می نماید.

اپلیکیشن تلفن همراه

برای استفاده ساده و سریع شما در هرزمان و در هر مکان از امکانات حسابداری تحت وب بخصوص ثبت فاکتور فروش بوسیله تلفن همراه، اپلیکیشن تلفن همراه برای شما فرآهم است.

بیشتر بدانید

حسابداری آنلاین ابرآیرون با زیر سیستم های مختلف و امکانات بروز سعی در ساده کردن انجام فرآیندهای شما دارد. برای ساده و سریع کردن فرآیند ثبت فاکتور فروش از هر مکان و در هر زمان با هر دستگاهی با هر اندازه‌ای اپلیکیشن اندروید و آی او اس را طراحی و ارائه کرده تا شما براحتی اقدام به ثبت و مشاهده اطلاعات نمایید.

استقرار و آموزش سیستم

هر سیستم نرم افزاری اگر بخوبی در سازمان مستقر نشود و کاربران آن حداکثر آموزش را نبینند، بهره گیری حداکثری رخ نخواهد داد. ما از شروع آشنایی شما با ابرآیرون در کنار شما خواهیم بود.

بیشتر بدانید

کارشناسان فروش ابرآیرون در بدو آشنایی شما با نرم افزار حسابداری آنلاین ابرآیرون بصورت آنلاین تمام قسمتها و ریزه کاریهای نرم افزار را برای شما توضیح میدهند و در ادامه پس از خریداری و نصب نرم افزار کارشناسان آموزش و استقرار به همراه کارشناسان حسابداری ما سیستم را در سازمانتان مستقر نموده و کاربرانتان را برای استفاده هر جه بهتر از ابرآیرون آموزش می دهند. پس از آن هم همکاران پشتیبانی در طول چرخه حیات نرم افزار در کنار شما هستند

ابرآیرون

ابرآیرون، دستیار ابری کسب‌و‌کار‌های کوچک و متوسط است که با ساده کردن فرایند‌های تامین و فروش کالا و خدمات و برقراری ارتباط همیشگی با مشتریان، همانند یک دستیار آنلاین بدون محدودیت مکان و زمان، باعث بهره‌وری بیشتر از منابع و افزایش سود می‌شود.

ارتباط با ما

تهران-میدان ونک-اتوبان حقانی نرسیده به چهارراه جهان کودک

021-28423686

 دریافت نرم افزار حسابدرای رایگان

پس از دریافت نرم‌افزار همکاران ما در اولین فرصت با شما در ارتباط خواهند بود.

دانش بنیان
نظام صنفی رایانه ای کشور
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است